Gerdek Gecesinde Nasıl İlişkiye Girilir ?

Cinsel Sağlık Bad 1.078

İlk Gece Korkusu

ilk gece korkusu ağırlıklı olarak cinselliğin kısıtlı olarak yaşandığı toplumlarda daha çok rastlanmaktadır. ilk gece korkusu aslına bakılırsa ilk cinsel birleşme korkusu demektir. Bu ilk gece korkusu daha çok ilk cinsel ilişkisini o gece yaşayacak olan kadınlarda daha çok görülmektedir. İlk gece korkusunun asıl adı vajinismus’tur. İlk gece korkusu cinsel ilişkiyle veya cinsel birleşmeyle ilgili tam bilgilendirilmemiş ve cinsel ilişki sırasında ne yapacağını bilmeyen kişilerin cinsel birleşmeyi sonlandıramaması sonucu oluşur. Bu ilk gece korkusunu yaşayan çiftlerin bilmesi gereken bu korkuyu bir kere yaşadıktan sonra diğer birleşmelerde kişinin isteğinin dışında farkında olmadan gerçekleştiğidir.İlk gece korkusu yaşayan kişilerin bu hastalıktan uygun bir tedaviyle kısa sürede kurtulacağını bilmesi gerekir. Korku Yaşayan kişinin cinsel ilişkiye zorlanması,bu problemi çözüme ulaştırmaz aksine çiftin birbirinden daha da uzaklaşmasına sebep olur.

İlk Gece Yapılması Gerekenler

İlk gece yapılması gerekenlerin ilki her iki tarafında bu ilişkiye hazır olup olmadığının mesajını vermektir. Kadınlar erkeklere göre farklı bir doğaya sahip oldukları için bir kadının ilk ilişkisine hazırlanması erkeğe göre daha uzun sürebilir. İlk gecede cinsellikten konuşmak çok faydalıdır. Bizim toplumumuzda herşey el yordamıyla yapıldığı için bu bilgileri birbiriyle konuşup birbirlerini rahatlatmaları başarılı bir gece için uygun olacaktır. İlk gece korkusundan dolayı kadın kendini kasabilir yada erkekte sertleşme sorunu olabilir. İlk gece için öncelikle birbirinize güvenmelisiniz. Hoş vakit geçirerek birbirinizi rahatlatın. Asıl önemli ön sevişmeyi sakın es geçmeyin.

İlk gece birleşmeyi en rahat olacağınız pozisyonda gerçekleştirmeye çalışın. Birleşmede zorlanıyorsanız kayganlaştırıcı veya krem kullanabilirsiniz. cinsel birleşme bittikten sonra karşı tarafa sevgi dokunuşlarıyla mutluluğunuzu onunla paylaşın.

Eğer sizde ilk gece problemi yaşayacağınızı düşünüyorsanız ilk geceden önce cinsel danışmanlık uzmanından yada evlilik danışmanından yardım alabilirsiniz. Fakat unutmayın ki sonunda yaşıyacağınız bu olay korkularınızın ne kadar gereksiz olduğunu gösterecektir.

İlk Cinsel İlişkide Kadına Düşen Görevler;

İlk gece için uzmanlarca tavsiye edilen pozisyonlar şu şekilde sıralanabilir…
1. Erkek üstte cinsel ilişki pozisyonu
Herkes bu klasik pozisyonda başlar; erkek üstte, kadın altta, yüz yüze. Günümüzde basında bu pozisyon, olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Belki eski moda olduğundan, belki de ataerkil olduğundan dolayı.
Esasında bu pozisyon, o kadar da kötü değildir. Kuvvet almak, sevgilinizle yakın temasta olmak ve hamile kalmak isteyenler için, bu pozisyon idealdir. Kadın iki bacağını yana doğru açabilir veya bacaklarını göğsüne doğru çekebilir. Bu her iki pozisyonda erkek kadının en hassas dış cinsel organına elle manipülasyon için erişemez, ama ilk pozisyonda göğüslerine erişebilir.
Bu pozisyonda bir kaç varyasyon söz konusudur.
İlki; kadın iskemlede veya alçak bir yatağın ucunda oturur, erkek dizlerinin üzerinde penisiyle vajinaya girebilir. Seks terapistleri her ne kadar bu pozisyonun klasik pozisyondan daha da zevk verici olduğunu iddia etseler de, çoğu insan bu pozisyonun yakın temas konusunda eksik kaldığını düşünmektedir.
İkincisi; kadın karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya girer. Çoğu kadın için bu pozisyon, G-noktasını uyarır ama penisin rahim boynuna çarpması da acı verebilir. Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile çoğu çiftin favori pozisyonu arasındadır.
2. Kadın üstte cinsel ilişki pozisyonu
Bu pozisyon çok tavsiye edilir, çünkü seksin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon vardır. Kadın her iki diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde sekse devam eder ya da bacaklarını uzatarak. Ayrıca erkeğin üstünde dimdik oturarak da ilişkiye devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de oldukça uyarıcıdır ve kadının göğüslerini okşama fırsatı verir.
Bazen bu pozisyonda kadın erkeğe sırtını dönerek erkeğin üstünde olur. Bu pozisyon, her iki taraf için farklı duygular yaratsa da, yüz yüze olmamanın verdiği dezavantaj burada da geçerlidir.
3. Otururken cinsel ilişki pozisyonu
Bu pozisyon, ancak yavaş seks için uygundur. Erkek ya iskemlede oturur veya yerde bağdaş kurarak. Kadın erkeğin üstüne oturur. Yüz yüze veya sırt yüze bakarak da olabilir. Bu pozisyon birbirinizi okşamak, birbirinize sarılmak ve yakın ten teması için idealdir.
4. Ayaktayken cinsel ilişki pozisyonu
İlk etapta çabucak seks yapmayı anımsatır. Bu pozisyonda başarılı olabilmek zordur. Penisin vajinaya girebilmesi güç olabilir. Kadınlar genelde erkeklerden daha kısa boylu oldukları için, kadının ya merdiven basamağında ya da duvardan destek alması ile bu pozisyonda başarı elde edilebilinir.
Bu pozisyonun başka bir varyasyonu da kadın yüzünü ya duvara veya tutunabileceği herhangi bir şeye verir, erkek de vajinaya arkadan girer. Bu pozisyon, yüz yüze olan pozisyondan çok daha kolaydır.
5. Yan yanayken cinsel ilişki pozisyonu
Bu pozisyonların hepsi erkek üstte pozisyonu gibidir; tek fark partnerler yan yanadır. Buradaki tek zorluk, yüz yüze durumunda partnerlerden bir tanesi, bacağını partnerin üstüne atması gerekiyor. Bu da zaman zaman krampla sonuçlanabiliyor. Kadın erkeğe sırtını verdiği durumda, yavaş ve rahatlatıcı ilişki elde etmek mümkündür. Hatta bu pozisyonda uyumak bile mümkündür.
6. Arkadan cinsel ilişki pozisyonu
Burada kadın dizinin üstünde durup erkek arkadan penisiyle vajinaya girer. Bazı insanlar bu pozisyondan nefret eder. Nedeni ise; hem duygusallıktan yoksun, hem de “erkek egemenliğini’ vurgulayan bir pozisyon olması.
Bazılarının bu pozisyondan hoşlanması ise özgürlüğün olması ve gücün kullanabilinmesinden kaynaklanır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Avatar

{Bad}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir