Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?

Cinsel Sağlık Bad 381

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, cinsel ilişki sırasında hissedilen acının nedenlerine dair oldukça önemli bilgiler verdi.
%name Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?

Araştırmaya göre, disparöni olarak da bilinen seks sırasında yaşanan acı cinsel kuruluktan kaynaklanıyor. Disparöni, östrojen seviyesinin düşük olduğu menopoz dönemindeki kadınları etkilemesiyle biliniyor. Pek çok kadın bu sebepten seks yapmak istemiyor.

%name Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?

Araştırmada, 16-74 yaşları arasındaki kadınlara cinsel ilişki sırasında ne sıklıkla acı çektikleri soruldu. Araştırmacılar, bu acının cinsel problemler, kaygı ve zevk almamakla bağlantılı olduğunu keşfetti. Şaşırtıcı olan ise problemin sadece orta yaşlı kadınlarda değil aynı zamanda 16-24 yaşları arasındaki kadınlarda da oldukça sık rastlanması.

%name Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?

Baş araştırmacı Dr. Kirstin Mitchell yaptığı açıklamada, “Disparöninin farklı yaş gruplarını etkilemesinin pek çok sebebi olabilir. Genç kadınlarda cinsel hayatlarına yeni başladıkları için olabilir. Cinsel partnerlerinin beklentileri onları tehrik etmiyor olabilir. Ya da sekste yeni oldukları için partnerlerinin yanında kendilerini %100 rahat hissetmiyor olabilirler.” diye konuştu.
 

%name Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Avatar

{Bad}

“Cinsel ilişki sırasında acı neden olur?” üzerine 1 yorum

  1. Avatar dnqbghezn dedi ki:

    Cinsel ilişki sırasında acı neden olur? | Sağlik Haberleri – Sağlıklı Yaşam – Cinsel Sağlık Hakkında Bilgiler
    güzel bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir